W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Iskra Lasowice 4:0 Olimpia Boruszowice

Porażka na Łagiewnikach.

• autor: tomecki18, 2010-05-02 09:18

Piłkarzą z Lasowic niestety nie udało się pokonać wyżej plasowanej drużyny ŁKS Łagiewniki.

Po jesiennym starciu, kiedy to zremisowaliśmy z Łagiewnikami oczekiwania przed tym meczem były dość wysokie. Szansa na zwycięstwo jest zawsze, nawet gdy gra się z rywalem z czołówki tabeli. Już od pierwszych minut było wiadomo, że mecz ten nie będzie należał do najłatwiejszych.  Gospodarze od razu ruszyli do ataku, stwarzając coraz  niebezpieczniejsze sytuacje. Ich trud został nagrodzony już w 10 minucie, kiedy to po błędzie obrony w sytuacji sam na sam znalazł się piłkarz Łagiewnik i „lobem” pokonał M. Jakoktochce. Niestety nieszczęścia lubią chodzić parami i w 11 minucie mieliśmy już 2:0. Gdy zdawało się, że mecz nieznacznie zaczął się wyrównywać, w 18 minucie  zawodnik z ŁKS’u po dobitce pokonał po raz  kolejny naszego bramkarza. Taki wynik podłamał by każdego. Jednak podopieczni G. Warcaby nie zamierzali odpuścić i już 3 minuty później mieliśmy 3:1. Zdobywcą bramki był Dawid Pilak, który z rzutu wolnego z około 40 metra pokonał bramkarza Łagiewnik. W kolejnych minutach tempo spotkania spadło , chociaż  nie mogliśmy narzekać na brak akcji. Gdy wszystko wskazywało, że wynik do końca  połowy się nie zmieni, efektowną indywidualną akcja popisał się nasz kapitan M. Kęszycki, który bez problemów „wpakował” piłkę do siatki i było już 3:2. Po zamianie stron, sytuacja nie uległa zmianie. Wciąż gospodarze napierali na bramkę Lasowic, jednak brakowało skutecznego wykończenia lub przeszkadzał im nasz bramkarz. Czas uciekał a wynik w dalszym ciągu ten sam, niekorzystny dla Lasowic. Zawodnicy Iskry nie zamierzali się poddawać i chcieli za wszelką cenę zdobyć kolejną bramkę. Jednak jakiekolwiek nadzieje na korzystny rezultat spotkania pogrzebał w 77 minucie piłkarz ŁKS, który ostatecznie ustalił wynik spotkania na 4:2.

LKS ŻYGLIN MIASTECZKO ŚLĄSKIE 3:0 TS ISKRA LASOWICE
2018-06-16, 17:00:00